Bajecnazenska.cz

Jaké existují druhy a pravidla přípitku?

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.netPřípitek rozhodně není určen je pro muže a ženy důležitého postavení nebo pro lidi, kteří zrovna mají svatební oběd. Přípitek je umění, při kterém by se měla dodržovat jistá etiketa, kterou je dobré dodržovat.

Pokud chcete, aby byl váš přípitek perfektní a zároveň dodržoval tu správnou etiketu, zde jsou užitečné tipy:

Pro hostitele: Jestliže jste hlavním hostitelem vaše večírku, je zvykem provést přípitek jako první. Obvykle je vhodné poděkovat hostům za jejich účast.

Cinkání sklenic: Až pronesete přípitek, následuje cinkání skleniček s hosty. Nemusíte si nutně přiťuknout s každým, ale rozhodně neopouštějte místnost.

Velké skupiny: Jestliže jste v místnosti plné lidí a nechcete obcházet s přípitkem každého, stačí lehce pozvednout sklenku a vychutnat si co je v ní.

Přípitek pro vás: Pokud někdo přednese přípitek pro vás (ať už je to nevěsta či ženich nebo lidé co vás chválí), počkejte až skoční a pak teprve se napijte.

Délka: Správný přípitek by měl trvat zhruba minutu. To je dost na to, aby v něm bylo zmíněno vaše jméno, váš vztah, poděkování lidem a dodatečně nějaký citát či vtip.

Věděli jste ale, že přípitky a cinkání sklenic se v každé zemi liší? Zde je přehled citátů, které používají při přípitku lidé v různých koutech světa:

Arábie (Egypt): فى صحتك (Fe-sahetek)- doslova znamená štěstí.

Maďarsko: Egészségedre (Egg-esh ay-GED-Reh) – stejně jako u nás znamená „na zdraví nebo se používá také Fenékig (Fehn-eh-sud) – což znamená „až do dna“.

Japonsko: 乾杯Kanpai (Kan-pie) – v překladu „vypít sklenici“.

Slovinsko: Na zdravje (Naz-drah-vee) – „na zdraví“.

Vietnam: Một hai ba, yo (Moat-hi-bah-yo) – znamená „Raz, dva, tři, huráá“.



Klíčová slova: , ,

Leave a Comment

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!